Velkokrálové Noldor

Tytul, kterým se honosilo šest knížat Noldor. K němu patřila i vláda nad všemi Noldor ve Středozemi. Moc tohoto tytulu byl používána v dobách ohrožení až do časů Posledního Spojenectví. Velkokrál byl vždy všemi Noldor uznávaný. Vyjímkou byli Fëanorovi synové, kteří někdy sledovali spíše své vlastní cíle.

I.
Finwë (vládl 9000 let před začátkem Prvního věku). První pán Noldor. Prvorozený, který vedl svůj lid na západ do Amanu a poté dlel ve Valinoru. Byl zabit Morgothem ve Formenosu. Po něm nastoupil jeho prvorozený syn.

II.
Fëanor (vládl jen krátce po smrti svého otce do roku 1 prvního věku). Vedl část Noldor spátky do Středozemě aby pomstil smrt svého otce a vzal si spět Silmarilly. Byl zabit při útoku na Angband. Po jeho smrti byl tytul velkokrále nabídnut jeho nejstaršímu synovi-Maedhrosovi, ale ten ho odmítl a předal následnictví Fëanorovu polobratrovi Fingolfinovi. Fëanorova vláda nebyla uznána všemi Noldor. Někteří uznali za svého pána Fingolfina.

III.
Fingolfin (vládl 454 let do roku 455 I. věku). Pobýval na severozápadě Beleriandu se dvými syny. Vládl Noldor během obklíčení Angbandu. Když pad Morgoth obklíčení na Dagor Bragollach prorazil, odjel ve vsteku k branám Angbandu a zahynul v souboji s Morgothem. Byl vystřídán svým nejstarším synem.

IV.
Fingon (vládl 16 let do roku 471 I. věku). Jeho krátká vláda se nesla ve znamení nekončící války s Morgothem. Spolu s Maedhrosem připravil konečný útok na Morgotha, Nirnaeth Arnoediad, který skončil katastrofou pro Noldor a on sám padl. Byl vystřídán svým bratrem..

V.
Turgon (vládl 39 let do roku 510 I. věku). Turgonovo panonování bylo dáno hlavně rodem, ale jeho příbuzní vlastně nevěděli, kde leží jeho město Gondolin. Turgon padl při pádu tohoto města a titul přešel na Fingonovu línii k jejímu jedinému příslušníku.

VI.
Ereinion Gil-galad (vládl 3514 let do roku 3441 II. věku). Gil-galad nesl titul nejdéle od časů Finvëho. Spolu s Elendilem sformoval Poslední alianci a padl spolu s ním při obléhání Barad-dur na konci druhého věku.Gil-galad byl posledním, kdo nesl titu velkokrále. Po jeho smrti nebyl již tento titul nikdy používán. Titul pravděpodobně přešel na potomstvo Turgonovo. Eärendil (který žil na západě a do Středozemě se nemohl vrátit) ani jeho starší syn Elrond na něj nikdy nevznesli nárok.